Однією лівою. Збірна Росії розгромила Казахстан в Нур-Султані

123

Перша перемога збірної Росії в кваліфікації Євро-2020. «Суха» серія Артема Дзюби (15 матчів) перервалася на 1301-й хвилині.
Реформи Черчесова
На гру в Нур-Султана Станіслав Черчесов на одну третину змінив склад. І міркувань тактики, і за кадровим обставинами. Не виявилося на полі жодного травмованого Далера Кузяева, ні дискваліфікованого Олександра Головіна, ні загубився в 3-5-2 Кирила Набабкіна, ні напортачившего в Брюсселі Юрія Жиркова. У випадку з захисником «Зеніта», втім, треба ще мати на увазі вік (35), а також той факт, що довелося грати на штучному полі. Для шотландців, наприклад, яких казахи обіграли у четвер, 3:0, воно – дикість. Для наших – звичне середовище. Просто деяким футболістам грати не «синтетиці» не рекомендується. Назва столиці Казахстан поміняв, а газон стадіону «Астана Арени» залишився колишнім.
Юрій Газінський повинен був надати нашої збірної мощі в центрі поля, Олексій Іонов – швидкості на фланзі. Ну а Андрій Семенов з «Ахмата», який «сила», повинен був допомогти боротися нагорі з господарями, які саме з «другого поверху» забивали шотландцям. Магомед Оздоєв в ті дні, коли залишився без «збірників» «Зеніт» програв «Аустрії» вдома 0:3, опинився в стартовому складі збірної. Видатний прогрес. Чому не замінили Гільєрме? Напевно, він все ще сильний. А може, щоб не «ламати» психіку.
Черишев вирішує
Як і очікувалося, суперник виявився не таким страшним, як його малювали після перемоги над Шотландією. Спочатку був великий шанс на нічию, так як обом командам не потрібні ворота. Потім стало ясно, що наші придивляються до Казахстану і шукають його слабкі місця. Швидко вони знайшлися на лівому фланзі оборони, де грав «непрофільний» Гафуржан Саюмбаев. Там то і справа розганявся Олексій Іонов, який робив націлені передачі в штрафну. На 19-й хвилині такий крос знайшов на дальній штанзі Дениса Черишева, удар якого лівою був красивий і точний.
Півзахисник «Валенсії» був найактивнішим у першій таймі. Ще до голу він навісив зі штрафного на Артема Дзюбу, але той вдарив головою неточно, змусивши згадати про «суху» серію, яка до матчу налічувала 1249 хвилин. Це 15 ігор. До поїздки в Казахстан форвард «Зеніту» забивав французькому «Бордо» у Лізі Європи у жовтні. Черишев, навпаки, забивав майже у кожному з останніх матчів за збірну. І ось – чергове взяття воріт.
Як з’ясувалося, не останнє. Коли йшли останні секунди першого тайму, Денис відзначився ще раз. Тепер з пасу Дзюби з того ж правого флангу атаки. Забив Черишев знову лівої. І, як вірно зауважив Андрій Аршавін, який коментував гру на «Матч ТВ», краще Черышеву вдаються моменти, коли потрібно грати в один дотик. Майже як Антону Заболотному. З тією лише різницею, що Заболотний не забиває.
Якщо б у першому таймі суддя призначив пенальті на Ильзате Ахметова, а сам півзахисник ЦСКА забив у дотик після передачі з флангу, рахунок міг бути ще більшим. Але казахстанців врятував воротар.
Дзюба перериває серію
Втім, на початку другого тайму все повторилося «як раніше». Черишев був просто зобов’язаний повернути борг Дзюбі і на 52-й хвилині зробив це, паснув з лівого флангу в штрафну, де Артему залишилося підставити ногу. Так стало 3:0. І камінь спав у цей момент з плечей форварда «Зеніту» і збірної. І він показав трибунам свій знаменитий жест: «Честь маю!» Серія зупинилася на 1300-й хвилині. Треба відзначити Черчесова. Не замінив Дзюбу. Дав йому вирішити проблему.
Тут вже все стало ясно. Збірна Росії мала таку перевагу, що могла забивати скільки завгодно. Незабаром успіх прийшов до Магомеду Оздоеву. Все, звичайно, сталося після подачі, яку зробив Черишев своєю лівою зі штрафного. Причому допоміг рикошет від ноги гравця збірної Казахстану з промовистим для такого моменту прізвищем Бейсебеков. Гол записали на нього. На рахунку Оздоєва залишився один, який він забив за збірну у товариському матчі з Румунією (1:0), що відбувся в 2016 році. Легше перерахувати тих, хто не забив у цій грі. Це вийшли на заміну Владислав Ігнатьєв і Олексій Миранчук. Обидва не змогли переграти воротаря.
Але і так Росія піднеслася духом після поразки від Бельгії. І наступні матчі у відборі Євро-2020 проведе влітку: 8 червня проти Сан-Марино та 11 червня проти Кіпру.